Piłka nożna

Ciężko wywalczone zwycięstwo piłkarzy Polonii

Tym razem zwycięstwo w meczu ligowym przyszło piłkarzom Polonii Warszawa z dużym trudem. Po ciężkim i emocjonującym meczu pokonali na Konwiktorskiej Znicz Biała Piska 3:1. Dwie bramki dla Czarnych Koszul zdobył Szymon Lewicki, jedną Wojciech Fadecki.

Mecz miał momentami nerwowy przebieg, bowiem po gładko wygranej 2:0 pierwszej połowie w drugiej części meczu to Znicz zaczął śmielej atakować i w 58. minucie udało mu się zdobyć bramkę kontaktową. Goście groźniej zaatakowali już pod koniec pierwszej połowy, przy prowadzeniu Czarnych Koszul 1:0 (bramkę na 1:0 zdobył w 21. min. Szymon Lewicki). Byli nawet bliscy wyrównania, ale to poloniści zdobyli drugiego gola w 45. minucie meczu po efektownym strzale z 10. metrów pod poprzeczkę Wojciecha Fadeckiego.

Polonistom sprzyjało szczęście, bowiem  zawodnicy Znicza dwukrotnie, przy stanie 2:1, trafili w słupek naszej bramki – w 70. min. uczynił to Marcin Fiedorowicz, a chwilę później, w 73 min. Bartosz Giełażyn. Goście ambitnie dążyli do wyrównania, na szczęście polonistom udało się przetrwać ich ataki, a w 87. min. Szymon Lewicki zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu, czym rozstrzygnął losy spotkania.

Liderująca Legionovia wciąż zdobywa punkty – tym razem pokonała Mamry Giżycko aż 7:0.

Polonia Warszawa – Znicz Biała Piska 3:1 (2:0)
Sobota, 30.04.2022 r., godz. 17:00 (piłka nożna, III liga, Konwiktorska)
Bramki: Szymon Lewicki (21, 87), Wojciech Fadecki (45) – Maciej Famulak (58)

Zobacz więcej w tej kategori